Danoxide

Podobne wpisy


Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco

W jaki sposób powinno się jeść sushi?

Dodano: 2017-02-23 Przez: admin


 
Jedzenie sushi wielu może sprawiać trudności, ponieważ w restauracjach i barach podaje się do niego pałeczki. Wprawdzie opanowanie ich użycia nie jest takie trudne, to jednak na początku można mieć z tym sporo problemów. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że pałeczki nie są jedynym sposobem na jedzenie sushi!
 
Sushi to wyśmienita potrawa wywodząca się z Japonii, która również zyskała wielu miłośników w Polsce. Widać to między innymi po dużej liczbie restauracji i barów zajmujących się ich przygotowywaniem, ale również możemy bez problemu kupić potrzebne składniki do stworzenia sushi samodzielnie. Poza tym wtedy, gdy chodzi o sushi Warszawa Mokotów czy w innych lokalizacjach, możemy zamawiać je z dowozem.
 
Sushi pałeczkami, ale i palcami
Wielu z nas wie, jak korzystać z pałeczek, ale wtedy, gdy nie mamy w tym żadnego doświadczenia, możemy również jeść je palcami. Nie jest to wcale faux-pas, ponieważ tak początkowo jedzono sushi. Na Zachodzie przede wszystkim stosuje się pałeczki. Dostajemy wtedy najczęściej pałeczki bambusowe – jednorazowe. Można rozpoznać je po tym, że mają one złączone podstawy i musimy sami je rozerwać. Czasami możemy też spotkać się z pałeczkami ze stali nierdzewnej, z której wykonywane są sztućce takie jak noże, łyżki.
 
Gdy chcemy jeść sushi pałeczkami, musimy pamiętać o tym, aby nie nabijać na nie sushi, ale zabierać je delikatnie, aby też się nie rozsypały. Pałeczkami nie powinno się też wymachiwać oraz wbijać w potrawę na sztorc. Gdy nie używamy pałeczek, możemy odłożyć je na specjalną podstawkę lub na talerz.
 
O czym pamiętać przy jedzeniu?
Przy zamawianiu sushi dostaniemy nie tylko samą potrawę, ale też różne dodatki. Są to sos sojowy, w którym maczamy sushi, ale nie powinniśmy robić tego za dużo, ponieważ wtedy ryż zacznie się rozsypywać, także na talerzu lub w miseczce umieszcza się chrzan wasabi o ostrym smaku oraz marynowany imbir, który powinno się jeść w niewielkiej ilości pomiędzy różnymi rodzajami sushi, aby oczyścić kubki smakowe.
 
Gdy zatem masz ochotę na sushi Warszawa Mokotów to jedna z dobrych lokalizacji. Z ofertami można zapoznać się już teraz całkowicie przez internet i wybrać najlepszą!
 
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy