Danoxide

Podobne wpisy


Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco

Rusztowania budowlane – kupować czy wynajmować?

Dodano: 2016-05-15 Przez: admin


 

Do prac budowlanych na wysokościach niezbędne są rusztowania. Skąd je wziąć, na przykład do budowy domu jednorodzinnego czy też na plac budowy hali magazynowej? Możliwości są dwie – zakup albo wynajem.

 

Nowoczesne rusztowania pozwalają na bezpieczną pracę na wysokościach. Składają się z modułów, które łączone są ze sobą, dlatego też mogą być one ułożone tak, aby okalały cały budynek czy też tylko wybraną jego część. Im większy będzie obiekt, tym też rusztowanie będzie musiało być większe. Również musi spełniać ono określone normy związane z użytkowaniem pod kątem BHP.

 

Kiedy zdecydować się na wynajem rusztowania?

Działa wiele firm, które prowadzą wynajem rusztowań. Często to te, które oferują również wynajem maszyn budowlanych. W ich asortymencie można znaleźć rusztowania różnych typów, w przystępnych cenach. Wynająć można wszystkie elementy, które potrzebne są do złożenia rusztowania elewacyjnego – ramy stalowe, podesty, poręcze, burty, słupki poręczy czy uchwyty rusztowania. Oferowane są również rusztowania przejezdne. Cena wynajmu rusztowania zależna jest od jego powierzchni oraz okresu dzierżawy – trzeba liczyć się z wydatkiem od około 20 do 50 groszy za 1 metr kwadratowy za dobę.

 

Wynajem rusztowania to zasadniczo najlepsze rozwiązanie wtedy, gdy wykonuje się określone prace jednokrotnie, na przykład tynkowanie domu czy prace remontowe na wysokości. Z usług tego rodzaj mogą korzystać zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Firmy wynajmujące rusztowania zapewniają też montaż i demontaż.

 

Kiedy warto zdecydować się na kupno rusztowania?

To, oczywiście, znacznie droższe rozwiązanie od wynajmu. Jednak sprzedaż rusztowań także może być opłacalna. Na takie rozwiązania decydują się w szczególności firmy, które prowadzą prace budowlane. Często po kalkulacji okazuje się, że zakupienie własnego rusztowania jest znacznie tańsze niż jego wynajmowanie w dłuższej perspektywie czasowej. Zatem jeżeli okazuje się, że własne rusztowanie jest bardziej opłacalne od wynajmu, wtedy wiele firm decyduje się właśnie na taką przyszłościową inwestycję.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy