Danoxide

Podobne wpisy


Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco

Kamień naturalny w domu – elegancja i trwałość na lata

Dodano: 2016-05-16 Przez: admin


 

Materiałów wykończeniowych do wykorzystania w domu jest multum. Jest w czym przebierać! Gdy zależy ci na tym, aby twój dom prezentował się elegancko, pomyśl o wykorzystaniu kamieni naturalnych – dzięki nim można tworzyć zachwycające aranżacje.

 

Kamienie naturalne od wieków stosowane są w wykańczaniu podłóg, ścian oraz innych powierzchni. Aktualnie również cieszą się dużym powodzeniem i to nie tylko we wnętrzach urządzonych klasycznie, ale i tych nowoczesnych. Dzięki zaawansowanym technikom obróbki można stworzyć z nich unikatowe kompozycje, które wcale nie kosztują tak dużo!

 

Najpopularniejsze rodzaje kamieni naturalnych

Do wnętrz najczęściej wybiera się granity lub marmury, ale również do wyboru są takie kamienie jak onyks, piaskowiec, trawertyn. Wszystkie z nich dostępne są w różnorodnych kolorach i wzorach – od białego do czarnego poprzez szarości, beże, czerwienie czy odcienie różu.

 

Granit jest przy tym bardziej wszechstronny, ponieważ jest on nie tylko bardzo trwały, ale również odporny na czynniki chemiczne, na przykład kwasy. To powoduje, że ten kamień naturalny jest tak powszechnie używany do kuchni i łazienek, między innymi na blaty czy okładziny ścienne. Również z granitów wykonuje się podłogi i ściany.

 

Marmur z kolei wybierany jest często na podłogi, schody oraz na parapety. Można również wykonać z niego blaty, ale wymagają one odpowiedniej impregnacji, ponieważ marmur jest narażony na kwasy i nadmiar wilgoci i może wtedy niszczeć i zmieniać kolor.

 

Jak wykończyć dom kamieniem naturalnym?

Jak zostało już wskazane, kamień naturalny jest bardzo wszechstronnym materiałem. Klienci wybierają bardzo często blaty granitowe, parapety marmurowe, podłogi i schody kamienne, które mogą być też wykonane z płytek kamiennych, ponadto kamień można wykorzystać do obudowy kominka czy do wyłożenia ścian.

 

Jeżeli także myślisz o kamieniu w swoim domu, w spełnieniu marzeń pomoże ci zakład kamieniarski. Warszawa jest jednym z tych miast, gdzie działają liczne rekomendowane zakłady, które oferują wyjątkowe kamienie z całego świata dla najbardziej wymagających klientów.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy