Danoxide

Podobne wpisy


Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco

Gonty bitumiczne – tani i stylowy dach

Dodano: 2016-05-15 Przez: admin


 

Wybranie odpowiedniego pokrycia dachowego ma duże znaczenie, ponieważ to od niego zależy nie tylko estetyka domu, ale również trwałość czy izolacyjność dachu. Jeżeli interesują cię niedrogie materiały, które jednocześnie będą prezentowały się elegancko, pomyśl o gontach bitumicznych.

 

Gonty bitumiczne powstają z odpowiednio przyciętej papy asfaltowej, dlatego też nazywane są gontami papowymi. Wycięcia oraz specjalne wykończenie powodują, że gonty przypominają dachówki. Są produkowane w różnych kształtach, między innymi mogą imitować karpiówkę, łuskę, mają też kształty prostokątne, trapezowe, trójkątne. Ponadto są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych.

 

Budowa gontów bitumicznych

Gonty te składają się z dwóch warstw, a mianowicie:

 

Dlaczego warto wybrać gonty bitumiczne?

Przede wszystkim gont laminowany, ponieważ to właśnie tego rodzaju gonty wybierane są najczęściej, to idealne połączenie przystępnej ceny i estetyki. Wyglądają znacznie bardziej efektownie od blachy, zwłaszcza na domach w stylu klasycznym.

 

Jeżeli chodzi o ich właściwości techniczne, gonty papowe bardzo dobrze tłumią dźwięki, są proste w kładzeniu oraz naprawianiu. Nie nagrzewają się tak szybko jak blacha i dodatkowo są elastyczne, co pozwala na łatwiejsze wykonanie różnego rodzaju obróbek dekarskich, co także przekłada się na ich niższe koszty. Trwałość gontów bitumicznych zależna jest głównie od ich jakości oraz od montażu – dobrej jakości poszycie, które będzie prawidłowo przyklejone, będzie mogło służyć przez kilkadziesiąt lat.

 

Jeżeli interesują cię stylowe gonty, możesz kupić je w wielu firmach. Warszawa jest jednym z tych miast, gdzie do dyspozycji jest wiele różnych firm zajmujących się ich sprzedażą.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy